Emeklilik ve Sigorta

Akbank Zorunlu Deprem Sigortası

akbank zorunlu deprem sigortasıAkbank zorunlu deprem sigortasını sizler için araştırdık buyrun:

Akbank Sigorta Hizmetleri ile her gün deprem riskiyle karşı karşıya olan ülkemizde, konutunuzu güvence altına alabilirsiniz.
Zorunlu Deprem Sigortası, yapılması zorunlu olan, depremin (deprem sonucu yangın, deprem sonucu infilak ve deprem sonucu yer kayması dahil) sigortalı binalarda ve temellerinde doğrudan neden olacağı maddi zararların, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından sigorta bedeline kadar teminat altına alındığı sigortadır.
Sigorta Süresi

Zorunlu Deprem Sigortası 1 yıl sürelidir ve her yıl yeni poliçe düzenlenmesi gerekmektedir.

Teminatın Kapsamı

634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamındaki bağımsız bölümler, tapuya kayıtlı özel mülkiyete tabi taşınmazlar üzerinde mesken olarak inşa edilmiş binalar, bu binalar içinde yer alan ve ticarethane, büro ve benzeri amaçlarla kullanılan bağımsız bölümler ile, doğal afetler nedeniyle devlet tarafından yaptırılan veya verilen kredi ile yapılan meskenler Zorunlu Deprem Sigortası’na tabidir.

Teminat Dışında Kalan Haller:

Enkaz kaldırma masrafları, kar kaybı, iş durması, kira mahrumiyeti, alternatif ikametgah ve işyeri masrafları, mali sorumluluklar ve benzeri başkaca ileri sürülebilecek diğer bütün dolaylı zararlar
Her türlü taşınır mal, eşya ve benzerleri
Ölüm dahil olmak üzere tüm bedeni zararlar
Manevi tazminat talepleri
Sigorta Bedeli

Zorunlu Deprem Sigortası’nda amaç, asgari bir miktarda standart bir teminat sunulmasıdır. Bu nedenle DASK, her yıl yapı maliyetlerindeki artışa paralel olarak belirlenen azami bir tutara kadar teminat vermektedir.

Azami teminat tutarının tespitinde mevcut yapı stokunun büyük bir kısmını oluşturan binaların yeniden inşa bedeli (arsa değeri hariç) dikkate alınmaktadır.

Sigorta yaptıranların teminat tutarları (sigorta bedeli), bu azami teminat tutarını geçmemek üzere, meskenlerinin büyüklüğüne ve yapı tarzına göre belirlenmektedir. Eğer meskenin değeri DASK tarafından verilen teminat tutarını aşıyorsa sigortalı, aşan kısım için sigorta şirketlerinden isteğe bağlı olarak ek teminat alabilmektedir.

Prim Tutarı ve Ödeme Şekli

Zorunlu Deprem Sigortası, 1 yıllık bir sigorta olup, peşin olarak tahsil edilir. Apartman ve sitelerde, 8 daire ve üzeri başvurular için %20 indirim uygulanmaktadır.Poliçe prim bedelini hesaplamak için tıklayınız.

Başvurmak İçin

Size en yakın Akbank Şubesi’ne başvurmanız yeterlidir. Poliçeleriniz şubede düzenlenerek teslim edilir ve riskleriniz teminat altına alınmış olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu