Konut Kredisi

Akbank 60 Aylık Konut Kredisini 0.99 Yaptı.

akbank konut kredisiBu aralar kızışma yaşayan bankalar, konut kredilerini düşürdükçe düşürdü. En son akbank 60 ay vadeli konut kredisi 0.99 a kadar çekti. Buyrun;

Akbank, konut kredilerinde faiz oranını 60 ay vadeye kadar yüzde 0.99 olarak revize ettiğini açıkladı. Bu oranın, ek komisyon olmadan, sadece 1000 lira sabit dosya masrafı ile verileceği duyuruldu.

Akbank’ın konut kredilerini revize etmesiyle ilgili olarak Akbank Bireysel ve Şirket Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, yaptığı açıklamada, konut kredilerinde faizi yüzde 1’in altına çektiklerini belirtti. Tözge, “Akbank olarak bu konudaki öncülüğümüze, diğer bankaların da katılmasını memnuniyetle gözlemledik. Piyasanın çabalarımızla hareketlendiğini ve taleplerin arttığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu konuda yeni bir adım atıyoruz ve 60 ay vadede de faiz oranımızı yüzde 0.99 olarak açıklıyoruz” dedi.

-TÜKETİCİLER EK KOMİSYON VE MASRAFLARA DİKKAT ETSİN-

Faizlerdeki indirim nedeni ile tüketicinin kafasının karıştığını dile getiren Tözge, faizin hızlı düşüşünün, tüketicilerde karışıklık yaratmış gözüktüğünü belirterek, “İlan etmiş olduğumuz faizler, ek komisyonlarla uygulanan indirimli kredi faizi gibi anlaşıldı. Mortgage faizimiz, ek komisyonsuz olarak 60 aya kadar yüzde 0.99, 120 aya kadar yüzde 1.09 oldu. Dosya masraflarımızda da indirim yaptık ve 1000 lira olarak sabitledik” dedi.

Konut alımının, hem manevi hem de finansal açıdan bir insanın hayatındaki en önemli kararlardan biri olduğunu dile getiren Tözge, “Tüketicilerimize kredi kararlarını verirken, sadece faiz oranını değil, ek komisyon ve masrafları da dikkate almalarını öneriyoruz. Ödenen komisyonların toplam maliyetini öğrenip kararlarını verirken hesaplarını iyi yapmalılar” uyarısında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu