Konut Kredisi

30 yıla varan vadeli tek konut kredisi Şekerbanktan

30 yıla varan vadeli tek konut kredisi Şekerbanktan nedir? 30 yıla varan vadeli tek konut kredisi Şekerbanktan? 30 yıla varan vadeli tek konut kredisi Şekerbanktan hakkında detaylar aşağıdadır buyrun

Şekerbank, Türkiye’de kurulan ilk konut finansmanı şirketi olan iştiraki Şeker Finans ile yurt dışındaki uzun vadeli konut kredilerine benzer ve Türkiye’de tek olacak bir uygulamaya imza atıyor, 30 yıla varan vadede konut kredisi sunuyor.

Vade özelliğinden dolayı düşük taksitli, kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunan kredi sayesinde, geliri, normal konut kredisi taksit ödemesine yeterli olmayanlar da ev sahibi olma imkanına kavuşuyor. Sadece ikamet amaçlı konutlara verilecek kredinin maksimum tutarı ise 450 bin TL.

“Ömür boyu kirada mı oturacağım? diyenler de ev sahibi olacak..”

Türkiye’de konut sektöründe 30 yıla varan tek vade seçeneği sayesinde, özellikle orta ve altı gelire sahip tüketicilerin ev sahibi olma hayalleri gerçeğe dönüşecek. ‘Hiç kendi evim olmayacak mı?’, ‘Ömür boyu kirada mı oturacağım?’ diyenler de ev sahibi olacak

“70.000 TL’lik kredinin aylık taksiti 681 TL”

30 yıl vadede, 70.000 TL’lik bir konut kredisinin ödeme planı ile ilgili örnek vermek gerekirse: Türkiye’de kullanılan konut kredilerinin büyük kısmının evin satış değerinin ortalama %50’si oranında olduğu düşünüldüğünde, 140.000-150.000TL değerindeki bir konut için 70.000TL konut kredisi talep eden bir tüketicinin, makul bir taksit tutarı için mutlaka 20 yıl ve üzeri vadeyi tercih etmesi gerekecektir. 30 yıl vadeyi tercih ettiğinde bu tüketici, güncel oranlar ile 681 TL ile kira öder gibi kendi evinin taksitlerini ödeyebilecektir. Aksi halde gelirleri, taksitleri ödemeye yetmeyecektir ya da çok zorlanarak ödemeye çalışacaktır.”

Şekerbank şubeleri aracılığı ile Şeker Finans tarafından verilecek “30 yıla varan vadeli konut kredisi” nin 3 farklı türü bulunuyor:

1. Kiraya Son Konut Kredisi: 30 yıl vadeli, konut edinme veya refinansman amacıyla kullanılan kredi türüdür.

2. Taksit Azaltan Konut Kredisi: 30 yıl vadeli, müşterilerden ek komisyon alınarak, taksit tutarlarının düşürüldüğü, taksit ödeme kolaylığı sağlayan, konut edinme veya refinansman amacıyla kullandırılan konut kredisi türüdür.

3. Tadilat Kredisi: 20 yıl vadeli, sahibi olunan konutun tadilatı amacıyla kullanılan konut kredisi türüdür.

30 yıla varan vadeli konut kredisi için başvurular Türkiye genelindeki 266 Şekerbank şubesinden ve sekerfinans.com.tr’den ve 444 33 77 no’lu hattan yapılabilecek.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 85000 lik bir daire almak istiyorum 30 yıl vadeli nekadar peşinat öderim ve kullanacağım kredi miktarı nekadardır ve aylık taksidim nekadar olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu